گرانترین ادکلن های جهان


در ذيل به 8 عطر گرانقيمت دنيا اشاره مي کنيم .


Imperial Majesty.1: قيمت هر بطري 215000 دلار

عطر Imperial Majesty شاهکار Clive Christian طراح بريتانيايي است که به عنوان گرانقيمت ترين عطر دنيا در کتاب رکوردهاي گينس ثبت شده است . بخش عمده اي از قيمت اين عطر به بطري آن بر مي گردد .دهنه بطري اين عطر 16.9 اونسي با طلاي 18 عيار ساخته شده و با الماسي 5 عيار تزيين شده است . جالب است بدانيد که از اين عطر ،سالانه فقط 5 عدد توليد مي شود ،که مي توان آن را توجيهي براي قيمت بالاي آن دانست .


Clive Christian No 2 -2 : قيمت 2150 دلار(يک اونس)

اين عطر ترکيبي مجلل است از ياسمن هندي ،ماندارين ،و چوب صندل .شيشه آن از کريستال سربي ساخته شده است . گردنه بطري از جنس نقره و ساخته دست است و با روکش طلاي 24 عيار آراسته شده است.درب شيشه بر اساس الگوي محبوب ملکه ويکتوريا طراحي شده است.


: Poivre.3 قيمت هر بطري 2000 دلار

اين رايحه فلفلي و يوني س..ک.. ،ترکيبي هارمونيک است از اسطوخودوس ،ياسمن ،رز،گل برفي ،ميخک صدپر،چوب صندل،سدر،تونکا و مشک .

Poivre توسط پرفيومر کمپاني کارن Monsieur Fraysse طراحي شده است. وي به "سلطان پرفيومرها" ملقب است .


Chanel No 5:.4: قيمت 1،850 دلار

اين عطر را مي توان معروفترين عطر دنيا دانست .No.5 در سال 1921 توسط طراح معروف کوکو شانل طراحي شده است .

در آن زمان کمپاني شانل پرفيومر ارنست بيوکس را استخدام کرد تا شش رايحه مختلف را طراحي کند .اين شش رايحه به نام عطرهاي شماره 1 ،2،3،4،5 و 6 نامگذاري شده است .کمپاني شانل از بين اين عطرها ،رايحه شماره 5 را به عنوان فرمول برتر معرفي کرد.

در ابتدا اين عطر در بوتيک شانل به رايگان به ارباب رجوع هديه مي شد.


Les Larmes Sacrees de Thebe.5: قيمت 1700 دلار

کمپاني باکارات که در ساخت شيشه کريستال شهرت جهاني دارد ،در دهه 1990 با توليد سه رايحه به صنعت عطر قدم گذاشت. Les Larmes Sacrees de Thebe در بطري کريستالي و بسيار زيباي اين کمپاني ارائه شد.

جالب است بدانيد که اين کمپاني ،بطري Imperial Majesty را نيز طراحي کرده است .


Eau dHadrien.6: قيمت 1500 دلار

Annick Goutal يک پرفيومر اروپايي و البته پيانيست مشهور است . عطر Eau dHadrien ترکيبي تازه است از مرکباتي همچون ليموي سيسيلي ،گريپ فروت ،و سرو . بطري سه اونسي اين عطر 1500 دلار قيمت دارد.


24 Faubourg.7: قيمت هر اونس 1500 دلار

کمپاني هرمس اين عطر را در سال 1995 طراحي کرد.اين رايحه زنانه در شيشه هاي يک اونسي توسط کمپاني هرمس طراحي شده است .

خط توليد عطر اين کمپاني در سال 1951 افتتاح شد .
Joy.8 : قيمت هر اونس 800 دلار

Joy محصول 1929 و عطري شناخته شده در بين ستارگان هاليوود است .آن در شيشه اي يک اونسي طراحي شده است ، رايحه اي گلي و سنگين است که برپايه رز و نوعي ياس گرانقيمت طراحي شده است .اين عطر توسط طراح مد فرانسوي Jean Patou طراحي شده است .

از ديگر عطرهاي اين طراح مي توان به Amour Amour، Adieu Sagesse و Que Sais Jeاشاره نمود.که از بين همه آنها Joy از محبوبيت بيشتري برخوردار است .
[ دوشنبه نهم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 0:1 ] [ M-H ] [ ]